Koszty, terminy i zasady

Terminy realizacji

Podstawowy termin realizacji zamówień internetowych to 9 dni roboczych, liczonych od momentu zaksiegowania wpłaty na naszym koncie.

Koszty wysyłki i odbioru

Przesyłki o wartości do 2 000 zł 15 zł
Przesyłki o wartości do 6 000 zł 19 zł
Przesyłki o wartości do 10 000 zł 25 zł
Przesyłki o wartości do 50 000 zł 45 zł
Przesyłki o wartości powyżej 50 000 zł przesyłka gratis
Odbiór w wybranym oddziale 0 zł

Wszystkie kwoty zawierają ubezpiecznie przesyłki. Przesyłki realizowane są za pośrednictwem firmy Pocztex, która jako jedyna na rynku umożliwia i gwarantuje bezpieczny transport złota.

UWAGA: Sztabki 500g i 1000g przesyłamy uzbrojonym konwojem, którego koszt uzależniony jest od miejsca dostarczenia.

UWAGA: w celu potwierdzenia dostępności i ceny danego towaru w oddziale, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z oddziałem.

 

Sposoby składania zamówienia

  • Zamówienie internetowe
  • Zamówienie w oddziale
  • Zamówienie telefoniczne


Formy dostarczenia zamówienia

  • Odbiór osobisty. Towar można odebrać w każdym Oddziale Mennicy Piastowskiej
  • Dostawa kurierem. Towar zamówiony w Mennicy Piastowskiej dostarczany jest przez kuriera firmy Pocztex. Każda paczka jest ubezpieczana na pełną kwotę wartości towaru.


Zamówienia dostarczane są na wskazany przez Państwa adres do 2 dni roboczych od momentu wysłania przesyłki. Gdy paczka opuszcza Mennicę Piastowską, są Państwo o tym informowani wiadomością e-mail lub telefonicznie. Kurier dostarcza przesyłkę w dni robocze, w godzinach od 9:00 do 20:00, zaś w przypadku, gdy podany adres dostawy to firma - do godz. 15:00. Gdy kurier nie zastanie nikogo pod wskazanym adresem, zostawi awizo, a przesyłkę będzie można odebrać w najbliższej placówce Poczty Polskiej. d

W chwili, gdy kurier doręcza przesyłkę, prosimy o sprawdzenie, czy paczka nie jest w żaden sposób uszkodzona - przede wszystkim czy nie ma śladów, pozwalających przypuszczać, że ktoś próbował coś z paczki wyciągnąć. Jeżeli stwierdzono znamiona takiego uszkodzenia lub próby uszkodzenia paczki, prosimy jej nie przyjmować. Zostanie ona wysłana Państwu jeszcze raz.

Istnieje również możliwość sprawdzenia zawartości przesyłki przy kurierze zgodnie z dołączaną przez nas specyfikacją. Jeżeli chcą Państwo skorzystać z takiej opcji, prosimy przy składaniu zamówienia o zaznaczenie odpowiedniej opcji.

Przesyłka dostarczana jest na podany przez Państwa adres. Kurier oddaje przesyłkę osobie, która wydaje się być do tego upoważniona w imieniu odbiorcy (np. przebywa w lokalu podanym jako adres dostarczenia przesyłki). Istnieje również możliwość dostarczenia przesyłki "tylko do rąk własnych". Jeżeli chcą Państwo skorzystać z tej opcji, prosimy przy składaniu zamówienia zaznaczyć odpowiednią opcję.